Construction

İnşaat, bir bina veya altyapı inşa etme sürecidir. İnşaat, imalatın tipik olarak, belirlenmiş bir alıcı olmadan benzer ürünlerin seri üretimini içermesi bakımından imalattan farklıdır, ancak inşaat genellikle bilinen bir müşteri için yerinde gerçekleşir.

İnşaat, bir bina veya altyapı inşa etme sürecidir. İnşaat, imalatın tipik olarak, belirlenmiş bir alıcı olmadan benzer ürünlerin seri üretimini içermesi bakımından imalattan farklıdır. Ancak inşaat genellikle bilinen bir müşteri için yerinde gerçekleşir. İnşaat planlama, tasarım ve finansman ile başlar ve proje inşa edilip kullanıma hazır oluncaya kadar devam eder. Sanayi yapıları gelişmiş ülkelerdeki gayri safi yurtiçi hasılanın %6 ile 9’unu oluşturur.

Büyük ölçekli yapı, birden fazla disiplinde işbirliği gerektirir. Bir mimar normalde işi yönetir ve bir inşaat yöneticisi, tasarım mühendisi, inşaat mühendisi veya proje yöneticisi onu denetler. Bir projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için etkili planlama esastır. Söz konusu altyapının tasarımı ve yürütülmesi ile ilgilenenler, imar gerekliliklerini, işin çevresel etkisini, başarılı planlama, bütçeleme, şantiye güvenliği vb.

Related Projects

Dikkat!

Bir sonraki inşaat işleriniz için en iyi ortağı mı arıyorsunuz? Bizimle iletişime geçin, detayları konuşalım.

Need Help? Chat with us